EKSKURZIJA

Autor: Administrator , 7. 6. 2013.

Napokon je osvanuo i taj dan, 31.5.2013.g, učenici 7. i 8. razreda naše škole krenuli su na ekskurziju u Srednju Dalmaciju, u pratnji svoje rezrednice Marije Knezović.

Kako im je bilo, što su sve vidjeli i doživjeli pogledajte u nastavku :-)

1. DAN EKSKURZIJE

Split - Šibenik - NP Krka - Skradin - Biograd n/m

U ranim jutarnjim satima, krenili smo trajektom put Splita, gdje nas je čekao bus i sljedila jeugodna vožnja uz pijesmu i gitaru do Šibenika.

U Šibeniku smo razgledali povijesnu jezgru, te imali malo vremena slobodno za slikavanje i samostalno razgledavanje.

Nastavili smo svoje putovanje prema NP Krka, gdje smo se provozali brodićem i došli do predivne luke Skradin.

Nakon toga sljedio je polazak za Biograd n/m te smještaj u hotel.

2. DAN EKSKURZIJE

NP Plitvice - Smiljan

Nakon doručka, krenuli smo do Smiljan -  selo u kojem se 10.7.1856. rodio jedan od najvećih svjetskih znanstvenika i inovatora Nikola Tesla. Povodom 150. godišnjice njegova rođenja u Smiljanu jeotvoren Memorijalni centar "Nikola Tesla", gdje smo se upoznali sa životom i djelom slavnog znanstvenika.

Sljedio je nastavak do NP Plitvice. Uz pratnju vodića, vlakića i brodića razgledali smo i taj najveći, najstariji i najposjećeniji NP u Hrvatskoj. Sastoji se od 16 nanizanih većih i manjih jezera modro-zelene boje.

Nakon dnevne avanture, sljedila je noćna - koncert Luke Nižetića u Biogradu.

3. DAN EKSKURZIJE

Zadar - Andvenure park - Nin

Zadar je stoljećima bi glavni grad Dalmacije, te se tu imalo šta viditi.

Osim starih znamenitosti,

posjetili smo i one malo novije,

te one najnovije :-))

Nastavak putovanja - Adventure park, Kožino.

Sastoji se od 100 zabavnih i uzbudljivih žičanih staza, gdje smo okušali svoje vještine i ostavili zadnji atom snage.

Na putu prema hotelu, posjetili smo i gradić Nin. Prošetali gradićem, posjetili najmanju katedralu na svijetu...

4 DAN EKSKURZIJE

RANČ MUSTANG - SPLIT

Zadnjiiiii dan!!!!!